Zameldowanie 15:00
Wymeldowanie 11:00

O Zamościu

Dawno, dawno temu, w 1580 roku

Za sprawą Jana Zamoyskiego...

...powstała Perła renesansu, Miasto idealne, Padwa Północy...

Tak Zamość bywa nazywany i w pełni na to miano zasługuje. Plan miasta nakreślony przez Bernarda Moranda nawiązuje do koncepcji tzw. Człowieka Witruwiańskiego i odpowiada ludzkiej sylwetce. Miasto otaczają typowo renesansowe fortyfikacje bastionowe, większą część zabudowy stanowią renesansowe kamienice, a słynna zamojska Katedra należy do najwybitniejszych osiągnięć architektury późnego renesansu. Zamość jest szczytowym osiągnięciem renesansowej myśli urbanistycznej, wymieniany jest wśród najwspanialszych zespołów urbanistycznych na świecie. Sprawdź dlaczego!

Jest to miasto wyjątkowo przyjazne turystom. Oprócz zabytków Starego Miasta znajdują się tu również: jedyne na obszarze południowo-wschodniej Polski ZOO, piękny park, nowoczesne kino, najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna, galerie, liczne restauracje i kafejki w staromiejskich piwnicach i ogródkach. W sezonie letnim Rynek Wielki staje się salonem artystycznym, w którym odbywają się liczne spektakle i koncerty.

Miasto stanowi doskonałą bazą wypadową na Roztocze - piękną zieloną krainę ze wspaniałymi i malowniczymi miejscowościami takimi jak: Zwierzyniec, Krasnobród Zdrój, Górecko Kościelne, Susiec czy Szczebrzeszyn. Należy także pamiętać, że tylko 130 km dzieli Zamość od Lwowa, miasta tak bliskiego sercom Polaków!

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij